Taşıt Sigortaları
Zorunlu Trafik Sigortası

Ürünlerimiz

Teklif Al

Haber & Etkinlikler

Trafik Kazalarında Milyonlarca Liralık Tazminat Ödeniyor.
Türkiyede her yıl meydana gelen kazalarda onlarca kişi yaralanıyor veya hayatını kaybediyor. Bu kaza...[...]
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.
Bugün 24 Kasım, Öğretmenler Günü. Yurdumuzun her yerinde görevlerini yerine getirmiş ve getirmekte ...[...]

Etiketler

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası;

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir. Trafiğe çıkan araçlar bir çok kazaya yol açarak, can kaybına veya maddi hasara yol açabilirler. Zorunlu Trafik Sigortası araçların karıştıkları kazalarda karşı tarafa verdikleri zararı aracın kusuru nispetinde ve belirli limitler dahilinde karşılamaktadır. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın hasarını değil, zarar verdiği aracın hasarını karşılar.

Teminat limitleri araç türlerine göre değişmektedir. Ülke sınırları içinde, araç sahibinin sorumlu olduğu kazalarda, üçüncü şahıslara verilen maddi, bedeni ve ölüm tazminatlarını Karayolları ve Trafik kanunu hükümleri çerçevesinde karşılamaktadır. Haziran 2015 de yüyrlüğe giren yeni yasa ile üçüncü şahıslara verilen bedeni hasarların tedavi giderleri teminat dışında bırakılmıştır.

Trafik Sigortasının açıklanan teminat limitleri yeterli görülmeyip yükseltilmek istendiğinde, İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı ile trafik sigortası kapsamında güvence sağlanan limitler yükseltilmekte, aracınız ile başkalarına vermiş olduğunuz hasarlardan doğan sorumluluğun trafik sigortalarınca karşılanmayan limitleri için güvence sağlanmaktadır.