Haberler
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Haberler

Teklif Al

Haber & Etkinlikler

Trafik Kazalarında Milyonlarca Liralık Tazminat Ödeniyor.
Türkiyede her yıl meydana gelen kazalarda onlarca kişi yaralanıyor veya hayatını kaybediyor. Bu kaza...[...]
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.
Bugün 24 Kasım, Öğretmenler Günü. Yurdumuzun her yerinde görevlerini yerine getirmiş ve getirmekte ...[...]

Etiketler

Bugün 24 Kasım, Öğretmenler Günü.

Yurdumuzun her yerinde görevlerini yerine getirmiş ve getirmekte olan tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Günü" kutlu olsun. 

Öğretmenler Günü neden 24 Kasım'da kutlanmakta?

Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, 1981 yılında başlamış bir uygulamadır.

24 Kasım'ın seçilme nedeni; Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün 24 Kasım 1928'dir. Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını 11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşmişti.

Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun "başöğretmen" oluşunun yıldönümlerinde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.

Genç öğretmenlerimizin emeklilik günlerinde rahat etmeleri için Policem.com yanınızda.

Genç öğretmenlerimizin Bireysel Emeklilik Sistemine girmeleri onların emeklilik günlerini daha rahat geçirmesi sağlayacaktır. Sizde bize ulaşarak Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında detaylı bilgi alabilir, uzman ekibimizin önerileriyle yatırımınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca mevcut Bireysel Emeklilik Sistemi birikimlerinizi bize aktararak yatırımlarınızın uzman kontrolünde olmasını sağlayabilirsiniz.